Poradňa

5 najlepších ventilátorov pre krbové kachle: Ako si vybrať ten správny?

5 najlepších ventilátorov pre krbové kachle: Ako si vybrať ten správny?

Pri výbere správneho ventilátora k vášmu krbu je dôležité rozumieť, ako tento drobný pomocník prispieva k efektívnemu rozloženiu tepla v dome. Ventilátor určený pre krbové kachle znamená menej spotreby paliva a rovnomerne vytápané miestnosti. Na trhu nájdete rozličné modely, ale poďme sa pozrieť na päť top ventilátorov, ktoré nájdete na stránkach ako VentilatorNaKachle.sk alebo Turbo-Fan. 


Ako ušetriť na palive pri správnom vetraní počas zimy

Ako ušetriť na palive pri správnom vetraní počas zimy

Počas zimných mesiacov môže byť energia potrebná na vykúrenie a udržanie teploty v našich domácnostiach pomerne nákladná. Jedným z kľúčových spôsobov, ako môžeme ušetriť na palive, je správne vetranie našich priestorov. Je to dôležité, pretože prirodzené vetranie môže pomôcť znižovať náklady na vykurovanie a zároveň zlepšovať kvalitu vzduchu vo vašom dome alebo byte.

Správne vetranie znamená umožniť vzduchu pretekať cez váš dom, aby sa odstránili nadbytok vlhkosti, plesne, toxíny a iné škodlivé častice. Počas chladných zimných mesiacov je to o to dôležitejšie, pretože nám pomáha udržiavať optimálnu vlhkosť a teplotu vo vnútri našich domovov.


Ventilátor na krbové kachle pozitíva

Ventilátor na krbové kachle pozitíva

Ventilátor na krbové kachle prináša mnoho prínosov, ktoré by sme radi s vami zdieľali v tomto priateľskom tóne. Predstavte si, ako sedíte v obývačke a počúvate praskanie dreva v krbe, zatiaľ čo sa okolo vás šíri príjemné teplo. Krbové kachle sú skutočne úžasným doplnkom každého domova, avšak ich efektivita môže byť ešte lepšia s použitím ventilátora.

Čo je to ventilátor na krbové kachle ?

Ventilátor na krbové kachle je zariadenie, ktoré pomáha rozptýliť teplo do miestnosti efektívnejšie a rýchlejšie. To znamená, že miestnosť sa zohreje oveľa rýchlejšie a vy budete môcť užívať si pohodlie tepla bez toho, aby ste museli čakať dlhé minúty alebo dokonca hodiny.


Špinavé sklo na krbe ? Zadymené alebo neustále zašpinené sklo ? čo s tým ?

Špinavé sklo na krbe ? Zadymené alebo neustále zašpinené sklo ? čo s tým ?

Určite poznáš ten pocit, keď si chceš užiť pohodový večer pri krbu, ale zrazu zistíš, že šklo na ňom je špinavé a zadymené. No nič nie je stratené! Mám pre teba pár tipov, ako sa s tým popasovať a vrátiť svojmu krbu jeho pôvodný čistý a žiarivý vzhľad.

Ako vyčistiť zadymené sklo

Po prvé, nezabúdaj na pravidelnú údržbu. Čistenie skla na krbe by malo byť súčasťou tvojej rutiny, aby si predišiel nahromadeniu špiny a sadzí. Ale aj keď si to občas nechal ujsť, stále existujú spôsoby, ako to napraviť.


Na čo potrebujem rotačnú kefu Turbo Premium na čistenie komína ? Jej použitie a popis

Na čo potrebujem rotačnú kefu Turbo Premium na čistenie komína ? Jej použitie a popis

Prečo potrebujeme komínovú kefu?

Správne vyčistený komín je bezpečnejší a účinnejší. Je to bezpečnejšie, pretože čistenie vylučuje kreosotetát, ktorý by mohol prispieť k požiarom komína. Je to efektívnejšie, pretože kreozot a ďalšie zvyšky v komíne môžu rušiť správny ťah, ktorý prispieva k dobrej prevádzke.

Ako je to s komínovou kefou? 


Ako ušetriť palivo pri kúrení ?

Ako ušetriť palivo pri kúrení ?

Táto otázka je veľmi dôležitá, pretože každý z nás chce nielen udržať svoj domov príjemne teplý, ale aj šetriť peniaze a chrániť životné prostredie. V nasledujúcich odsekoch sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako môžete ušetriť palivo pri kúrení, a to konkrétne pri kúrení tuhým palivom.

Výber paliva na kúrenie

Predovšetkým je dôležité zvoliť správny typ paliva. Pri kúrení tuhým palivom, ako sú drevo, uhlie alebo brikety, je dôležité používať kvalitné a suché palivo. Mokré alebo vlhké palivo totiž horí menej efektívne a vytvára viac nečistôt. Preto sa uistite, že váš zásobník s palivom je dobre chránený pred vlhkosťou a dažďom.


Ventilátor na krbové kachle recenzia

Ventilátor na krbové kachle recenzia

Neviete sa rozhodnúť alebo neveríte fungovaniu krbového ventilátora ?

Je to možné 🙂

Otázky ako pomôže to ? ako to funguje vôbec ? má to zmysel ? Čo tým ventilátorom dosiahnem ? 

Skúsime Vám priblížiť odpovede na tieto otázky a laicky vysvetliť ako je to možne.


Ako efektívne kúriť v krbe alebo kozube

Ako efektívne kúriť v krbe alebo kozube

Výber efektívneho typu

Jedným s najdôležitejších bodov efektívneho kúrenia doma pomocou kozubu alebo krbu je správny výber do Vášho interiéru. Jedná sa o to čo by sa Vám hodilo prípadne efektívne využilo Vaše prostriedky.

Na našom trhu sa najčastejšie používaju typy:

  • teplovodný - zohrieva vodu a rozvádza ju ďalej do priestoru (radiátory, TUV, podlahové kúrenie)
  • teplovzdušný - ohrieva vzduch a ten sa šíri do priestoru alebo tzv. prieduchmi po dome

Poradca

Riešenie porúch alebo poškodení ventilátorov

Riešenie porúch alebo poškodení ventilátorov

Prehľadná tabuľka so stavmi a riešeniami situácie porúch ventilátorov.

Pred použitím ventilátora je nutné si prejsť návod na použitie a hlavne si uvedomiť, že pre jeho správne fungovanie dôležitý výber správneho typu a jeho umiestnenia na kachliach, dymovode alebo skle.

Všetky poruchy je možné odstrániť výmenou dielov, aleo komplexným servisom. Pre naše ventilátory značky TURBO Fan alebo TURBO Fan Neat máme všetky štandardne skladom a vieme ventilátory servisovať.


Návod na použitie ventilátora na krbové kachle

Návod na použitie ventilátora na krbové kachle

Produkty – Ventilátory na krbové kachle predávané na portáli www.ventilatornakachle.sk sú termoelektrické ventilátory určené na prevádzku na krbových kachliach s rovným hladkým povrchom. Prípadne iné modely ako ventilátory na dymovod sú označené pre iné využitie.

Ako to funguje:

Tieto ventilátory fungujú na princípe premeny tepelnej energie na elektrickú energiu.  V spodnej časti ventilátora dochádza k nahratiu a oproti vrchnej chladnejšej časti vznikne v článku elektrický prúd, ktorý poháňa ventilátor a vrtuľku ventilátora.


Ako funguje ventilátor na krbové kachle

Ako funguje ventilátor na krbové kachle

Ventilátor je určený pre krbové kachle. Stačí umiestniť ventilátor na vrchnú časť pece a vplyvom tepla sa automaticky spustí.

Pri ochladení kachiel sa ventilátor automaticky vypne. Nepotrebuje žiadne napájanie.

Obsahuje Peltierov článok, ktorý vyrobí energiu potrebnú pre napájanie ventilátora za pomoci teplej a chladnej časti.

Prúdenie tepla v miestnosti s a bez ventilátora

Ďalej