Poradca

Ako správne umiestniť ventilátor na krbové kachle

Ako správne umiestniť ventilátor na krbové kachle

Ventilátor funguje na princípe nahriatie nožičky ventilátora a chladnejšej vrchnej časti ventilátora – preto nedávajte ventilátor pred dymovod alebo do uzatvorených časti krbu aby sa ventilátor stíhal chladiť.

Ventilátor umiestnite na rovnú dosku kachlí.

Dbajte aby nedošlo prekročeniu teploty cca 350°C, ktoré môžu poškodiť článok ventilátora ako aj motorček ventilátora.


Riešenie porúch alebo poškodení ventilátorov

Riešenie porúch alebo poškodení ventilátorov

Prehľadná tabuľka so stavmi a riešeniami situácie porúch ventilátorov.

Pred použitím ventilátora je nutné si prejsť návod na použitie a hlavne si uvedomiť, že pre jeho správne fungovanie dôležitý výber správneho typu a jeho umiestnenia na kachliach, dymovode alebo skle.

Všetky poruchy je možné odstrániť výmenou dielov, aleo komplexným servisom. Pre naše ventilátory značky TURBO Fan alebo TURBO Fan Neat máme všetky štandardne skladom a vieme ventilátory servisovať.


Návod na použitie ventilátora na krbové kachle

Návod na použitie ventilátora na krbové kachle

Produkty – Ventilátory na krbové kachle predávané na portáli www.ventilatornakachle.sk sú termoelektrické ventilátory určené na prevádzku na krbových kachliach s rovným hladkým povrchom. Prípadne iné modely ako ventilátory na dymovod sú označené pre iné využitie.

Ako to funguje:

Tieto ventilátory fungujú na princípe premeny tepelnej energie na elektrickú energiu.  V spodnej časti ventilátora dochádza k nahratiu a oproti vrchnej chladnejšej časti vznikne v článku elektrický prúd, ktorý poháňa ventilátor a vrtuľku ventilátora.


Ako funguje ventilátor na krbové kachle

Ako funguje ventilátor na krbové kachle

Ventilátor je určený pre krbové kachle. Stačí umiestniť ventilátor na vrchnú časť pece a vplyvom tepla sa automaticky spustí.

Pri ochladení kachiel sa ventilátor automaticky vypne. Nepotrebuje žiadne napájanie.

Obsahuje Peltierov článok, ktorý vyrobí energiu potrebnú pre napájanie ventilátora za pomoci teplej a chladnej časti.

Prúdenie tepla v miestnosti s a bez ventilátora


Porovnanie ventilátorov na krbové kachle a dymovod

Porovnanie ventilátorov na krbové kachle a dymovod

Odporúčame si prejsť nielen dizajn ventilátora ale aj parametre ako výška alebo rýchlosť otáčania sa.

Naše ventilátory všetky (okrem ventilátora na dymovod)  máju čidlo proti prehriatiu (na spodnej strane nožičky každého ventilátora) toto čidlo pri presiahnutí teploty napr. 350°C automaticky podvihne ventilátor o pár milimetrov aby došlo k zníženiu teploty ventilátora. Po jeho ochladení sa ventilátor sám opäť zníži na svoj podklad.

Naše ventilátory sú špičkovej kvality, vysoko spoľahlivé. Majú robustnú a stabilnú konštrukciu, pevne stoja na kachliach. Zabezpečujú prúdenie teplého vzduchu od kachlí, krbu alebo kamien do miestnosti.