Ventilátor na krbové kachle recenzia

Neviete sa rozhodnúť alebo neveríte fungovaniu krbového ventilátora ?

Je to možné 🙂

Otázky ako pomôže to ? ako to funguje vôbec ? má to zmysel ? Čo tým ventilátorom dosiahnem ? 

Skúsime Vám priblížiť odpovede na tieto otázky a laicky vysvetliť ako je to možne.

Ako to funguje krbový ventilátor ?

Ventilátor na krb alebo kachle je v prvom rade určený pre teplé časti kozubu alebo kachlí. Ventilátor sa položí na teplú vrchnú časť vedľa dymovodu nie pred dymovod a jednoducho sa len čaká a on sa po dosiahnutí správnej teploty čo je od 45 do 100 stupňov Celzia sa sám zapne a svoju rýchlosť reguluje na základe teploty kachlí. 

Po dohorení paliva v kozube, ventilátor stratí svoj zdroj pre výrobu elektrickej energie a postupne sa vypne.

Ventilátor je možné umiestniť aj na dymovod. Je pre to určený špeciálny produkt a Ventilátor na dymovod . Tento typ ventilátora sa prichytí na samotný dymovod a čerpá teplo priamo z neho. Je určený pre oblé vrchné platne kachlí alebo kozubov. Je dôležité si uvedomiť že ventilátor na dymovod je nutné pripnúť nižšie na dymovod k zdroju tepla aby sa ventilátor rozbehol a začal pracovať.

Ventilátor funguje na princípe rozdielnych teplôt.  Znamená to že ventilátor je vyrobený z teplo vodivého kovu a spodná časť je položená na horúcom zdroji následne pod vrtuľou medzi spodnou nožičkou a vrchnou časťou je vložený elektro článok. Je to spoj medzi teplou spodnou časťou a chladnejšou vrchnou časťou. Tu vzniká drobné elektrické napätie a je 2 káblikmi je smerované k elektro motorčeku ventilátora, ktorý poháňa vrtuľku prípadne dve a a tá rozháňa stúpajúci teplý vzduch do miestnosti.

Ventilátor neprodukuje skoro žiaden hluk je nesmierne tichý a pôsobí v miestnosti pokojne a príjemne.

Častou otázkou, ktorú od Vás dostávame je či môžete mať aj viac ventilátorov. – Samozrejme, že áno resp. ako sa Vám pomestia na vrch kachlí.

Má zmysel mať krbový ventilátor ?

Ponúkame Vám príklad jednoduchý:

Miestnosť 5x5m a v rohu sa nachádza zdroj tepla krbové kachle alebo kozub. 

V miestnosti pri kozube je teplota vysoká a stúpa priamo na hor a zdržuje sa to vrchnej časti miestnosti.

Následne môžete badať rozdiel teplôt v dvoch protiľahlých rohoch aj vo výške 10 až 17 stupňov záleží podľa izolácii a iných zdrojov tepla.

Po aplikácii ventilátora dokážete extrémne ušetriť palivo a s tým že ventilátor začne teplý vzduch tlačiť od kachlí do priestoru vo výške svojho uloženia.

POZOR: Ventilátor nevíri vzduch v miestnosti ani nevytvára silný prúd vzduchu. Len vzduch prirodzene smeruje do miestnosti a nenechá ho prúdiť priamo hore.

Čo dosiahnem s ventilátorom na krbové kachle?

  • šetrenie paliva
  • rovnomerné prúdenie tepla v miestnosti
  • estetický a dizajnový prvok, ktorým zaujmete každého návštevníka vo vašej obývačke.