Špinavé sklo na krbe ? Zadymené alebo neustále zašpinené sklo ? čo s tým ?

Určite poznáš ten pocit, keď si chceš užiť pohodový večer pri krbu, ale zrazu zistíš, že šklo na ňom je špinavé a zadymené. No nič nie je stratené! Mám pre teba pár tipov, ako sa s tým popasovať a vrátiť svojmu krbu jeho pôvodný čistý a žiarivý vzhľad.

Ako vyčistiť zadymené sklo

Po prvé, nezabúdaj na pravidelnú údržbu. Čistenie skla na krbe by malo byť súčasťou tvojej rutiny, aby si predišiel nahromadeniu špiny a sadzí. Ale aj keď si to občas nechal ujsť, stále existujú spôsoby, ako to napraviť.

Jednou z možností je použiť špeciálny čistič na krbové sklá. Tieto produkty sú navrhnuté tak, aby účinne odstraňovali špinu a sadze bez poškodenia skla. Stačí aplikovať čistič na mäkkú handričku alebo papierový uterák a jemne šúchať špinavé miesta.

Ak nemáš po ruke špeciálny čistič, môžeš vyskúšať aj domáce prostriedky. Napríklad popol z krbu zmiešaný s trochou vody dokáže vytvoriť pastu, ktorá je účinná pri odstraňovaní špiny zo skla. Ako bonus, je to aj ekologické riešenie!

Ďalším tipom je použiť zmes jedlej sódy a vody. Túto pastu nanášaj na špinavé miesta a nechaj pôsobiť niekoľko minút. Potom jemne šúchaj a oplachuj teplou vodou. Tvoje sklo bude opäť čisté a priehľadné.

Ako predchádzať zadymeniu skla na krbe ?

A nakoniec, aby si predišiel špinavému sklu na krbe, skús pravidelne kontrolovať a čistiť komín a zabezpečiť správne spaľovanie dreva. Vyberaj kvalitné, dobre usušené drevo, ktoré neprodukuje veľa sadzí. Pomocou rotačnej kefy na čistenie komína dokážete veľmi rýchlo vyčistiť komín a odstrániť sadze z komína a tým zabezpečiť čištý komín a celý systém spálin čo veľmi napomôže odstráneniu zadymenia skla

S týmito tipmi už ti nič nebráni v tom, aby si si užil útulný večer pri krbu s čistým sklom a jasným výhľadom na plápolajúci oheň. Veľa úspechov!